Pravidla

 1. 3. ročník ligy začíná 2. 5. 2022.
 2. Tenisová liga je určena pouze pro neregistrované hráče.
 3. Liga se bude hrát i přes letní prázdniny.
 4. Výše startovného je 800 czk. Startovné zahrnuje: 2 tuby míčů Wilson US Open, poháry, občerstvení na závěrečném zakončení ligy, náklady na propagační materiály a web ligy
 5. Hraje se standardním tenisovým způsobem na 2 vítězné sety, místo 3. setu je super tie-break do 10 bodů a ten musí skončit o 2 body např. 10:8, nebo 12:10 atd.
 6.  Tenisová liga JH je rozdělena u mužů do 3 výkonnostních skupin (Extraliga, 1. Liga, 2. Liga) a u žen do 2 výkonnostních skupin (Extraliga a 1. Liga).
 7.  Extraliga muži. 17 hráčů je rozděleno do 3 skupin (A, B, C) 2 skupiny po 6 a jedna po 5. Ve skupině hraje každý s každým dvakrát a první čtyři hráči z každé skupiny postupují do PLAY – OFF, tzn. postupuje celkem 12 hráčů. Od této chvíle budeme hrát systémem „pavouka“ a to tak, že první čtyři hráči s nejlepším skóre celé Extraligy budou předsazeni rovnou do čtvrtfinále a zbylých 8 hráčů si k nim zahraje předkolo o postup do čtvrtfinále. Po čtvrtfinále bude následovat semifinále, boj o třetí místo a finále.     
 • Hráčům, kteří skončí na posledních místech ve svých skupinách (A, B, C) vytvoříme PLAY – OUT tabulku, kde bude hrát každý s každým jednou. Poslední automaticky padá do 1. Ligy, předposlední bude hrát baráž o udržení s finalistou z 1. Ligy a vítěz zůstává v Extralize.
 1.  1. Liga muži. Zde je 15 hráčů rozděleno do 3 skupin (A, B, C) po 5. Ve skupině hraje každý s každým dvakrát a první čtyři hráči z každé skupiny postupují do PLAY – OFF, tzn. postupuje celkem 12 hráčů. Od této chvíle budeme hrát systémem „pavouka“ a to tak, že první čtyři hráči s nejlepším skóre celé 1. Ligy budou předsazeni rovnou do čtvrtfinále a zbylých 8 hráčů si k nim zahraje předkolo o postup do čtvrtfinále. Po čtvrtfinále bude následovat semifinále, boj o třetí místo a finále. Vítěz 1. Ligy postupuje automaticky do Extraligy a poražený finalista si zahraje o postup s předposledním hráčem z Extraligy.                                                                                                                                                                        
  • Hráčům, kteří skončí na posledních místech ve svých skupinách (A, B, C) vytvoříme PLAY – OUT tabulku, kde bude hrát každý s každým jednou. Poslední automaticky padá do 2. Ligy, předposlední bude hrát baráž o udržení s finalistou z 2. Ligy a vítěz zůstává v 1. Lize.
 1. 2. Liga muži. Zde máme 6 hráčů v jedné skupině (A). Ve skupině hraje každý s každým dvakrát a první čtyři hráči ze skupiny postupují do PLAY – OFF. V PLAY – OFF bude hrát první proti čtvrtýmu a druhý proti třetímu. Vítězové se utkají o první místo a poražení o místo třetí. Vítěz 2. Ligy postupuje automaticky do 1. Ligy a poražený finalista si zahraje o postup s předposledním hráčem z 1. Ligy.
 • Nikdo nesestupuje….není kam. 
 1. Extraliga ženy. Zde máme 10 hráček rozdělených do 2 skupin (A, B) po 5. Ve skupině hraje každý s každým dvakrát a první čtyři hráčky z každé skupiny postupují do PLAY – OFF. Dále následuje čtvrtfinále, které se bude hrát křížem 1. ze skupiny A proti 4. ze skupiny B a 2. z A proti 3. z B a naopak. Poté bude následovat semifinále, boj o třetí místo a finále.
 • Poslední hráčka ze skupiny A se utká s poslední hráčkou ze skupiny B. Poražená bude hrát o udržení v Extralize s vítězkou z 1. Ligy.
 1. 1. Liga ženy. Zde je 5 hráček v jedné skupině (A). Ve skupině hraje každý s každým dvakrát a první čtyři hráčky ze skupiny postupují do PLAY – OFF. V PLAY – OFF bude hrát první proti čtvrtý a druhá proti třetí. Vítězky se utkají o první místo a poražení o místo třetí. Dále vítězka 1. Ligy bude hrát proti poslední hráčce z Extraligy o postup do Extraligy.
 • Nikdo nesestupuje….není kam.
 1.  Na odehrání základní části máme zhruba 2 měsíce (květen + červen). Každý týden by měl hráč odehrát 1 zápas.
 2.  PLAY – OFF a Play – OUT se začne hrát zkraje prázdnin.
 3. Rušíme zápasy o umístění. Ten, kdo prohraje ve čtvrtfinále, dále už nehraje.
 4.  Pro finálové zápasy se domluví mimořádný termín, kvůli návštěvě diváků.
 5. Rezervace kurtu bude vždy na 2 hodiny, pokud se zápas nestihne dohrát, je nutné se co nejdříve domluvit na dalším termínu zápasu. Zápas musí být vždy dohrán!
 6. Tenisové zápasy se odehrávají na dvorcích v Otíně – Věra Hronzová 775 661 184, nebo pod gymplem v Teniscentru – recepce 728 229 793.
 7. Domácí hráč zajišťuje tenisové míčky. (max. 3x hrané a od jednoho výrobce)
 8. Domácí hráč je povinen udělat 1 fotku ze zápasu a nahrát jí do své WhatsApp skupiny.
 9. Domácí hráč je povinen kontaktovat svého soupeře a domluvit si s ním termín a místo zápasu. Termín i místo zápasu se zapisuje do hromadné WhatsApp skupiny např. takto: Hronza vs Chochole pondělí 2. 5. v Otíně od 18.00.
 10. Zápas musí být dohrán do stanoveného termínu. Na odehrání zápasu bude vždy 7 dnů.
 11. Pokud hráči nedohrají zápas ve stanoveném termínu, hrozí kontumace.
 12. Zápas bude zkontumován hráči, který se nedostaví k domluvenému zápasu bez jakéhokoliv omluvení.
 13. Všichni hráči budou rozřazeni do WhattsApp skupin podle toho v jaké lize budou hrát, tzn. skupina muži: Extraliga, 1. Liga, 2. Liga a ženy Extraliga a 1. Liga. Tyto skupiny slouží primárně k zapisování výsledků z odehraných zápasů a nahrání fotky z odehraného zápasu.
 14.  Domácí hráč má povinnost napsat výsledek zápasu nejpozději do 24h do WhattsApp skupiny.
 15. Zrušit zápas lze nejpozději 24 hodin před začátkem zápasu.
 16. O vítězi ligy rozhodují: a) Body (výhra = 3 body, prohra = 1bod, kontumace = 0 bodub) Kladnější bilance mezi vyhrannými a prohrannými sety c) Kladnější bilance mezi vyhrannými a prohrannými gemy
 17. Pokud se hráč v průběhu ligy zraní, jeho zápasy budou po dobu jeho zranění kontumovány. Za kontumaci zapisujeme hráči do tabulky 0 bodů.
 18. Plánované ukončení sezóny je ještě v jednání (zhruba konec září začátek října).
 19. Změny mimo hrací termín budou povoleny jen ve výjimečných případech po konzultaci s vedením ligy (Petr Chochole a nebo Zdeněk Hronza)!
 20. Vstupem do ligy se hráč zavazuje k dodržování pravidel tenisové ligy JH!