Pravidla

 1. 1. ročník ligy začíná 10. 5. 2021.
 2. Tenisová liga je určena pouze pro neregistrované hráče.
 3. Liga se bude hrát i o letních prázdninách.
 4. Výše startovného je 700 czk. Startovné zahrnuje: 2 tuby míčů Wilson US Open, poháry, občerstvení na závěrečném zakončení ligy, náklady na propagační materiály a web ligy
 5. Hraje se standardním tenisovým způsobem na 2 vítězné sety, místo 3. setu je super tie-break do 10 bodů.
 6.  Tenisová liga JH je rozdělena do 3. výkonnostních skupin (Extraliga, 1. liga, 2. liga) + samostatná soutěž žen.
 7.  V extralize je 18 hráčů, kteří budou rozděleni do 3 skupin (A, B, C) po 6. Ve skupině hraje každý s každým a první čtyři hráči z každé skupiny postupují do PLAY – OFF, tzn. postupuje celkem 12 hráčů. Od této chvíle budeme hrát systémem „pavouka“ a to tak, že první čtyři hráči s nejlepším skóre celé Extraligy budou předsazeni rovnou do čtvrtfinále a zbylých 8 hráčů si k nim zahraje předkolo o postup do čtvrtfinále. Po čtvrtfinále bude následovat semifinále, boj o třetí místo a finále.                                                     
 • Z Extraligy automaticky vypadává hráč s nejhorším skóre, kterého vystřídá vítěz 1. Ligy. Druhý nejslabší hráč Extraligy podle skóre si zahraje o udržení s finalistou 1. Ligy.
 1.  V 1. lize je 14 hráčů rozděleno do 2 skupin (A, B) po 7. Ve skupině hraje každý s každým a první čtyři hráči z každé skupiny postupují do PLAY – OFF. Dále následuje čtvrtfinále, které se bude hrát křížem 1. ze skupiny A proti 4. ze skupiny B a 2. z A proti 3. z B a naopak. Poté bude následovat semifinále, boj o třetí místo a finále.                                                                                                                                                                          
 • Z 1. Ligy automaticky vypadává hráč s nejhorším skóre, kterého vystřídá vítěz 2. Ligy. Druhý nejslabší hráč 1. ligy podle skóre si zahraje o udržení s finalistou 2. Ligy.
 1. Ve 2. lize je 10 hráčů rozděleno do 2 skupin (A, B) po 5. Ve skupině hraje každý s každým a první čtyři hráči z každé skupiny postupují do PLAY – OFF. Dále následuje čtvrtfinále, které se bude hrát křížem 1. ze skupiny A proti 4. ze skupiny B a 2. z A proti 3. z B a naopak. Poté bude následovat semifinále, boj o třetí místo a finále.
 • Nikdo nesestupuje….není kam.
 1. ženské lize je 10 hráček rozděleno do 2 skupin (A, B) po 5. Ve skupině hraje každý s každým a první čtyři hráčky z každé skupiny postupují do PLAY – OFF. Dále následuje čtvrtfinále, které se bude hrát křížem 1. ze skupiny A proti 4. ze skupiny B a 2. z A proti 3. z B a naopak. Poté bude následovat semifinále, boj o třetí místo a finále.
 • Nikdo nesestupuje….není kam.
 1.  Na odehrání základní části máme 2 měsíce (květen + červen). Každý týden by měl hráč odehrát 1 zápas s tím, že máme časovou rezervu kvůli nepříznivému počasí a případným dovoleným.
 2.  PLAY – OFF se začne hrát zkraje prázdnin.
 3. Rušíme zápasy o umístění. Ten, kdo prohraje ve čtvrtfinále, dále už nehraje.
 4.  Pro finálové zápasy se domluví mimořádný termín, kvůli návštěvě diváků.
 1. Rezervace kurtu bude vždy na 2 hodiny, pokud se zápas nestihne dohrát, je nutné se co nejdříve domluvit na dalším termínu zápasu. Zápas musí být vždy dohrán!
 2. Tenisové zápasy se odehrávají na dvorcích v Otíně – Věra Hronzová 775 661 184, nebo pod gymplem v Teniscentru – recepce 728 229 793.
 3. Domácí hráč zajišťuje tenisové míčky. (max. 2x hrané a od jednoho výrobce)
 4. Domácí hráč je povinen udělat 1 fotku ze zápasu a nahrát jí do své WhatsApp skupiny.
 5. Domácí hráč je povinen kontaktovat svého soupeře a domluvit si s ním termín a místo zápasu. Termín i místo zápasu se zapisuje do hromadné WhatsApp skupiny např. takto: Hronza vs Chochole pondělí 10. 5. v Otíně od 18.00.
 6. Zápas musí být dohrán do stanoveného termínu. Na odehrání zápasu bude vždy 7 dnů.
 7. Pokud hráči nedohrají zápas ve stanoveném termínu, hrozí kontumace.
 8. Zápas bude zkontumován hráči, který se nedostaví k domluvenému zápasu bez jakéhokoliv omluvení.
 9. Všichni hráči budou rozřazeni do WhattsApp skupin podle toho v jaké lize budou hrát, tzn. skupina Extraliga, 1. Liga, 2. Liga a Liga ženy. Tyto skupiny slouží primárně k zapisování výsledků z odehraných zápasů a nahrání fotky z odehraného zápasu.
 10.  Domácí hráč má povinnost napsat výsledek zápasu nejpozději do 24h do WhattsApp skupiny.
 11. Zrušit zápas lze nejpozději 24 hodin před začátkem zápasu.
 12. O vítězi ligy rozhodují: a) Body (výhra = 3 body, prohra = 1bod, kontumace = 0 bodub) Kladnější bilance mezi vyhrannými a prohrannými sety c) Kladnější bilance mezi vyhrannými a prohrannými gemy
 13. Pokud se hráč v průběhu ligy zraní, jeho zápasy budou po dobu jeho zranění kontumovány. Za kontumaci zapisujeme hráči do tabulky 0 bodů.
 14. Plánované ukončení sezóny je ještě v jednání (zhruba konec srpna, nebo začátek září).
 15. Změny mimo hrací termín budou povoleny jen ve výjimečných případech po konzultaci s vedením ligy (Petr Chochole a nebo Zdeněk Hronza)!
 16. Vstupem do ligy se hráč zavazuje k dodržování pravidel tenisové ligy JH!