Pravidla

 1. 5. ročník ligy začíná 6. 5. 2024.
 2. Tenisová liga je určena převážně pro neregistrované hráče. Vedení ligy může udělat ve vyjímečných případech vyjímku.
 3. Liga se bude hrát i přes letní prázdniny.
 4. Výše startovného je 850 czk. Startovné zahrnuje: 2 tuby míčů Wilson Tour Premier, poháry, občerstvení na závěrečném zakončení ligy, náklady na propagační materiály a web ligy.
 5. Hraje se standardním tenisovým způsobem na 2 vítězné sety, místo 3. setu je super tie-break do 10 bodů a ten musí skončit o 2 body např. 10:8, nebo 12:10 atd.
 6.  Tenisová liga JH je rozdělena u mužů do 3 výkonnostních skupin (Extraliga, 1. Liga a 2. Liga) a u žen do 1 skupiny (Extraliga).
 •  Extraliga muži. 12 hráčů je rozděleno do 2 skupin (A a B) po 6 hráčích. Ve skupině hraje každý s každým jednou a první 3 hráči z každé skupiny postupují do skupiny „vítězů“ ve které bude hrát jednou každý s každým a z této skupiny vzejde konečné pořadí prvních 6ti hráčů extraligy.
 • Hráči, kteří skončí na posledních 3 místech v základních skupinách (4. – 6. místo) budou hrát skupinu „poražených“ formou jednou každý s každým o 7. – 12. místo extraligy. Poslední sestupuje do nižší ligy.
 •  1. Liga muži. 12 hráčů je rozděleno do 2 skupin (A a B) po 6 hráčích. Ve skupině hraje každý s každým jednou a první 3 hráči z každé skupiny postupují do skupiny „vítězů“ ve které bude hrát jednou každý s každým a z této skupiny vzejde konečné pořadí prvních 6ti hráčů 1. Ligy. Vítěz postupuje do vyšší ligy.
 • Hráči, kteří skončí na posledních 3 místech v základních skupinách (4. – 6. místo) budou hrát skupinu „poražených“ formou jednou každý s každým o 7. – 12. místo 1. Ligy. Poslední sestupuje do nižší ligy.
 • 2. Liga. 10 hráčů je rozděleno do 2 skupin (A a B) po 5 hráčích. Ve skupině hraje každý s každým dvakrát a první 3 hráči z každé skupiny postupují do skupiny „vítězů“ ve které bude hrát jednou každý s každým a z této skupiny vzejde konečné pořadí prvních 6 ti hráčů 2. Ligy. Vítěz postupuje do vyšší ligy.
 • Hráči, kteří skončí na posledních 2 místech v základních skupinách (4. a 5. místo) budou hrát skupinu „poražených“ formou jednou každý s každým o 7. – 10. místo 2. Ligy.
 1. Extraliga ženy.8 hráček je rozděleno do 2 skupin (A a B) po 4 hráčkách. Ve skupině hraje každá s každou dvakrát a první 2 hráčky z každé skupiny postupují do skupiny „vítězů“ ve které bude hrát jednou každá s každou a z této skupiny vzejde konečné pořadí prvních čtyř hráček extraligy.
 2. Hráčky, které skončí na posledních 2 místech v základních skupinách (3. a 4. místo) budou hrát skupinu „poražených“ formou jednou každý s každým o 5. – 8. místo Extraligy.
 1. Na odehrání základní části máme zhruba 2 měsíce (květen + červen). Každý týden by měl hráč odehrát alespoň 1 zápas.
 2.  Je možné si zápasy předehrát tzn. odehrát více zápasů v jednom týdnu.
 3.  Skupiny VÍTĚZŮ a PORAŽENÝCH se začnou hrát zhruba zkraje prázdnin (kvůli nepřízni počasí se může posunout).
 4. Rezervace kurtu bude vždy na 2 hodiny, pokud se zápas nestihne dohrát, je nutné se co nejdříve domluvit na dalším termínu zápasu. Zápas musí být vždy dohrán!
 5. Tenisová liga se primárně odehrává na dvorcích v Otíně – Věra Hronzová 775 661 184, nebo pod gymplem v Teniscentru – recepce 728 229 793.
 6. Domácí hráč zajišťuje tenisové míčky. (max. 3-4x hrané a od jednoho výrobce)
 7. Domácí hráč je povinen udělat 1 fotku ze zápasu a nahrát jí do své WhatsApp skupiny.
 8. Domácí hráč je povinen kontaktovat svého soupeře a domluvit si s ním termín a místo zápasu. Termín i místo zápasu se zapisuje do hromadné WhatsApp skupiny např. takto: Hronza vs Chochole pondělí 6. 5. v Otíně od 18.00.
 9. Zápas musí být dohrán do stanoveného termínu. Na odehrání zápasu bude vždy 7 dnů.
 10. Pokud hráči nedohrají zápas ve stanoveném termínu, kontaktují vedení ligy o prodloužení termínu zápasu.
 11. Zápas bude zkontumován hráči, který se nedostaví k domluvenému zápasu bez jakéhokoliv omluvení.
 12. Všichni hráči budou rozřazeni do WhattsApp skupin podle toho v jaké lize budou hrát, tzn. skupina muži: Extraliga, 1. Liga, 2. Liga a ženy Extraliga. Tyto skupiny slouží primárně k zapisování výsledků z odehraných zápasů a nahrání fotky z odehraného zápasu.
 13.  Domácí hráč má povinnost napsat výsledek zápasu nejpozději do 24h do WhattsApp skupiny.
 14. Zrušit zápas lze nejpozději 24 hodin před začátkem zápasu.
 15. O umístění hráčů v tabulce rozhodují: a) Body (výhra = 3 body, prohra = 1bod, kontumace = 0 bodub) Kladnější bilance mezi vyhrannými a prohrannými sety c) Kladnější bilance mezi vyhrannými a prohrannými gemy.
 16. Pokud se hráč v průběhu ligy zraní, jeho zápasy budou po dobu jeho zranění kontumovány. Za kontumaci zapisujeme hráči do tabulky 0 bodů a soupeři, který měl proti tomuto hráči nastoupit zapisujeme výhru 2x 6:0 a 3 body do tabulky.
 17. Plánované ukončení sezóny je ještě v jednání (zhruba konec září začátek října).
 18. Změny mimo hrací termín budou povoleny jen ve výjimečných případech po konzultaci s vedením ligy (Petr Chochole a nebo Zdeněk Hronza)!
 19. Vstupem do ligy se hráč zavazuje k dodržení pravidel tenisové ligy JH!
 20. Vstupem do ligy se dále hráč zavazuje k odehrání všech vypsaných zápasů ve stanoveném termínu. Pokud hráč tak neučiní, je rozhodnutí na vedení ligy, zda ho pustí do dalších zápasů popř. skupin VÍTĚZŮ/PORAŽENÝCH.
 21. V případě nedodržování pravidel, může vedení ligy hráče ze soutěže vyloučit.